vereenvoudig de aanvraagprocedure voor hulpmiddelen

Datum van publicatie 2023-07-04

Het indienen van een aanvraag voor een hulpmiddel kan overweldigend zijn. Onze leden lieten al eerder blijken dat er nood is aan een eenvoudigere procedure. Bij Dito streven we ernaar om het proces gemakkelijker te maken en de toegankelijkheid te verbeteren.  Het Vlaams Parlement luisterde naar de aanbevelingen van onder andere de belangenorganisaties en gaf ze de opdracht om ‘schrap- en snapsessies’ te organiseren. De opdracht is duidelijk: maak de aanvraagprocedure voor hulpmiddelen bij het Vlaams Agentschap voor Personen met een Handicap (VAPH) eenvoudiger.

Dito gaat hiermee aan de slag en organiseert een focusgroep op woensdag 12 juli in Brussel. Tijdens deze bijeenkomst wisselen de deelnemers van gedachten over de huidige procedure en waar deze verbeterd kan worden.  Volgende vragen staan centraal:

  • Welke regels of formulieren zijn onnodig? Waarom?
  • Welke regels of formulieren willen jullie verbeteren? Hoe?
  • Welke regels of formulieren willen jullie beter begrijpen?

Dito bundelt de bevindingen van de focusgroep in een nota en bezorgt deze aan het VAPH.

Praktische informatie

Wanneer? Woensdag 12 juli 2023 van 14 tot 16 uur.

Waar? Dito, Sint-Jansstraat 32-38 in Brussel.

 

 

Inschrijven?

Contacteer Reinhart op het telefoonnummer 02 515 17 86 of mail naar reinhart.niesten@ditovzw.be.

Meer informatie?

Wil je meer weten over de huidige aanvraagprocedure voor een hulpmiddel? Op deze webpagina geven we je de nodige informatie.

Vragen?

word lid!

Ontdek onze ledenvoordelen

  • Leuke activiteiten en uitstappen
  • Gratis advies en informatie
  • Interessante voordeeltarieven